Који су фудбалски тимови освојили највише међународних титула?

Фудбал, као и било који други спорт, регулише више тело, ФИФА. Ово тело је оно које управља свима званична такмичења како у погледу националних тимова, тако и повезаних спортских клубова у свакој земљи. Кад смо код међународних титула, сви играчи сањају да ће икада освојити лига Шампиона, најпрестижнији трофеј на европском нивоу, али не постоји само ово првенство. У Јужној Америци Цонмебол (јужноамеричка УЕФА) организује Копа Либертадорес и Копа Судамерикана.

Многи историјски тимови попут ФЦ Барцелона, Реал Мадрида или А.Ц. Милан Они су лицитирали за ове трофеје последњих неколико година и претварају се у историјске. Али не постоје само европски тимови, аргентинска Боца Јуниорс увукла се у ове групе. У овом чланку ОнеХовТо објашњавамо - према званичним статистикама - који су тимови са највише међународних титула имају у свом запису.

А.Ц. Милан - 18 наслова

АЦ. Милан, историјски италијански клуб, освојио је већину ових титула у последњих 20 година, под контролом тренера као што су Арриго Саццхи, Фабио Цапелли и Царло Анцелотти. Али играчи такође заслужују да буду именовани, као што су Халандерс Ван Бастен, Гуллит и Ријјкаард, Бразилац Кака, Украјинац Шевченко и, очигледно, Италијани Малдини, Бареси и Пирло.

У освојеним насловима издваја се 7 Лига шампиона, Од којих је 5 добијено од 1989. до 2007. Међутим, знатижељно је да Милан никада није освојио ниједан Куп УЕФА, данас познат као Лига Европе.

Боца Јуниорс - 17 наслова

Боца Јуниорс, аргентински тим из насеља Боца у Буенос Аиресу, латиноамерички је клуб са највише освојених међународних титула. Стари тим играча попут Марадоне или Рикуелмеа је институција иу Аргентини и у Јужној Америци.

Основали италијански имигранти из Ђенове, Боца Јуниорс је освојила 17 титула: 3 интерконтинентална купа, 6 купа Либертадореса, 2 купа Јужне Америке, 1 Супер куп, 4 Купа победника купова и 1 Мастер куп Суперкупа.

Независно - 16 наслова

Још један клуб из Буенос Аиреса, који није Ривер Плате, историјски ривал Боце, већ Индепендиенте, је трећи у овој класификацији. Овај тим је у својој историји постигао 7 Либертадорес пехара, последњи 2009. године, када га је Барселона победила у финалу клупског светског купа, раније познатог као Међународни супер куп.

Реал Мадрид - 15 наслова

Реал Мадрид, шта држи рекорд победе у Лиги шампиона (или Лига шампиона) са 9 титула, дуго је прошло без освајања најпожељнијег трофеја. Међутим, остаје на четвртој позицији захваљујући 3 међународна суперкупа, 2 УЕФА купа и једином европском Суперкупу који је успео да подигне.

Ф.Ц. Барселона - 14 наслова

Последње године Ф.Ц. Барцелона је била основна и гурнула је овај клуб на пету позицију, углавном захваљујући 3 постигнута Лига шампиона од 2006. до 2011. До доласка Гуардиоле на клупу, што је значило најбољи низ у клупској историји, Барса је освојила само једну Лигу шампиона, док су сада на путу да оборе многе рекорде.

Ако желите да прочитате још чланака сличних Који су фудбалски тимови освојили највише међународних титула?, препоручујемо вам да уђете у нашу категорију Спорт.